Gramy dla Oskara!

W sobotę 23 lutego 2019 r. w Kaniowie odbędzie się turniej charytatywny, z którego dochód zostanie przekazany na leczenie Oskara Harężlaka!

Absolwent BBTS Podbeskidzie, a od 2017 członek naszego Kolegium Sędziów – 21-letni Oskar Harężlak od 8 lat choruje na pierwotne niedobory odporności, dlatego regularnie, co kilka tygodni, musi być poddawany przetaczaniu immunoglobulin i jest pod stałą opieką immunologa klinicznego w Krakowie. Kiedy latem 2018 roku Oskar poczuł się znacznie gorzej, wydawało się, że to efekt wieloletniej choroby, a nie zapowiedź czegoś dużo poważniejszego. Doraźne działania nie przynosiły efektu. Początkiem października musiał położyć się w szpitalu uniwersyteckim w Krakowie. Tu przeszedł szereg badań, w tym biopsję płuc, której wyniki w połowie grudnia pozwoliły w końcu postawić dramatyczną diagnozę: chłoniak agresywny. Obecnie Oskar otrzymuje immunochemioterapię, zaplanowaną na 8 cykli.

Aby pomóc Oskarowi organizujemy turniej charytatywny "Gramy dla Oskara", który odbędzie 23 lutego (sobota) o godzinie 11:00 w Hali Sportowej w Kaniowie. W wydarzeniu weźmie udział 10 drużyn złożonych z sędziów i zawodników. W trakcie turnieju prowadzona będzie zbiórka funduszy na dalsze leczenie Oskara, całkowity dochód z turnieju zostanie przekazany na ten cel. Patronat nad Turniejem objął Wójt Gminy Bestwina Artur Beniowski.

Zapraszamy wszystkich do uczestniczenia w turnieju!