Paweł Susek sędzią II edycji AMP Futbolowej Ligi Mistrzów 2021. Relacja Pawła

25.05.2021Jak wielu z Was wie, Paweł Susek był sędzią II edycji AMP Futbolowej Ligi Mistrzów. Zapraszamy do zapoznania się z relacją Pawła z tego wydarzenia.

W dniach 21-23 maja udało mi się uczestniczyć w II edycji AMP Futbolowej Ligi Mistrzów 2021.
Pierwsza odbyła się w 2019 w Gruzji, natomiast w roku 2020 – Bielsko-Biała została odwołana ze względu na COVID-19. W tej obecnej ze względu na sytuację epidemiologiczną uczestniczyło tylko 5 zespołów:

Mistrz Turcji Sahibey Belediye Spor – gospodarz, mistrz Turcji,
Legia Warszawa – mistrz Polski,
Vicenza Calcio – mistrz Włoch,
Karabakh F.K.-mistrz Azerbejdżanu,
AFC Tbilisi – mistrz Gruzji.


COVID zatrzymał mistrza Anglii, Francji i Rosji. Mecze rozgrywano na stadionie przygotowanym wyłącznie pod mecze AMP Futbolu o wymiarach 60x40m z bramkami o wysokości 2,2m i szerokości 5 metrów. Pełniłem tam rolę osoby szkolącej wszystkich sędziów, 3 z Turcji, 1 z Grecji, 1 z Francji i 1 z Polski, łącznie 7 sędziów. Byłem również odpowiedzialny za wszelkie organizacyjne sprawy, odbiór boiska, kolorystyka strojów drużyn na poszczególne mecze, opieka medyczna i wiele innych technicznych spraw.
Dodatkowo prowadziłem normalnie kilka ze spotkań, które odbywały się w formule gry każdy z każdym w jednej grupie, 3 i 4 drużyna z rozgrywek grupowych grała o 3 miejsce, natomiast 1 i 2 o pierwsze. Ze względu na regulaminowy zapis nie mogłem być sędzią boiskowym na meczach Legii Warszawa, mogłem pełnić tylko rolę sędziego technicznego. Prowadziłem następujące mecze:

1. Vicenza Calcio – AFC Tbilisi – sędzia nr 2,
2. Sahinbey – Vicenza – sędzia główny,
3. Sahinbey – Karabakh F.K – sędzia nr 2,
4. Sahinbey – AFC Tbilisi – sędzia techniczny.

Wystąpiłem też w finale w roli sędziego technicznego – mecz nr 5 na turnieju jako sędzia, w meczu finałowym grała świetna drużyna z Turcji -Sahinbey i Legia Warszawa. Sam finał prowadziliśmy w składzie 5 osobowym, dodatkowo do strefy technicznej dodanych zostało 2 sędziów – jeden z Turcji do opiekowania się ławką zespołu tureckiego – Sahinbey i mój kolega z Polski Grzegorz Młynek do opieki nad ławką polską – Legia. Po bardzo dobrym meczu w finale Legia przegrała 3-1.

Gratulujemy Pawłowi i życzymy dalszych sukcesów w AMP Futbolu!

Poniżej możecie znaleźć galerię zdjęć z turnieju.