Piotr Szypuła z awansem do grupy Top Amator B

29.07.2021Decyzją Zarządu Kolegium Sędziów Polskiego Związku Piłki Nożnej, Piotr Szypuła awansował do grupy Top Amator B. Oznacza to, że będzie on mógł prowadzić zawody 2 ligi.

Piotrek był jednym z 9 kandydatów, którzy zaliczyli test teoretyczny i sprawnościowy podczas egzaminów, które odbyły się w lutym tego roku. Należy zaznaczyć, że w egzaminie wzięło udział 30 sędziów z całej Polski, a tylko 9 osób zdało część teoretyczną i sprawnościową.

Piotr Szypuła zadebiutował na szczeblu 3 ligi w sezonie 2016/2017 w meczu derbowym pomiędzy Gwarkiem Tarnowskie Góry a Ruchem Radzionków. Po trzech sezonach spędzonych na szczeblu 3 ligi, Piotrek, po niezwykle udanym sezonie uzyskał awans na szczebel centralny jako sędzia.

Należy przypomnieć, że będzie to dla Piotrka powrót na szczebel centralny, tylko w innej roli. Przed awansem do 3 ligi, Piotrek był sędzią asystentem szczebla centralnego.

Zapraszamy do zapoznania się z galerią, która zawiera kilka zdjęć Piotrka – od pierwszych spotkań jako sędzia aż do dzisiaj.