Sprawozdanie z zebrania plenarnego z dnia 06.09

21.09.20211. Sprawy porządkowe:

A. Kontakt  z  SG przed meczem –  (konsekwencje)

Apelujemy  o to,  aby sędzia asystent bez względu na klasę rozgrywkową skontaktował się z sędzią najpóźniej do piątku – godz 20.00 aby było wiadome, że wszyscy wiedzą o meczu i są dogadani odnośnie dojazdu.

Już niedługo (październik , listopad)   mecze popołudniowe będą rozgrywane we wcześniejszych godzinach–   (15.00 , 14.00, 13.00).  Proszę o zwrócenie większej uwagi szczególnie tym sędziom, którzy w danym dniu są obsadzeni na dwa spotkania aby sami zgłosili ewentualny problem dostania się na drugie spotkanie tzn. (czy zdążą, czy mają jak dojechać itd. )

B. – Wsparcie sędziów po kursie (pomoc, rozmowa, nauka)

C. – Plan sędziowania juniorów w pojedynkę 

D.  Konsekwencje wypowiadania się w social media 

Prośba o Wzajemny Szacunek. Nie podważajmy decyzji sędziowskich na meczach, na których jesteśmy kibicami. Swoją postawą powinniśmy dawać przykład.

Jeżeli takie sytuację będą miały miejsce wobec tych osób zostaną wyciągnięte konsekwencje- wstrzymanie w obsadzie, upomnienie, nagana.

Prośba o „MĄDRE’’ korzystanie z mediów społecznościowych.

E.  Wypełnienie sprawozdań w terminie (kary) 

Przypomnienie aby sprawozdania były uzupełnione maksymalnie do poniedziałku do 22.00. Po tym terminie komisja gier będzie nakładała kary. W Skoczowie i w Żywcu do godz. 19.00

( Gdy brakuje zawodników w składzie – jest np. 5 wtedy dopisujemy gdy jest taka możliwość 2 rezerwowych aby system mógł zatwierdzić sprawozdanie. Wszystko wyjaśniamy w arkuszu dodatkowym. Tzn. kto jest wpisany w podstawowym a był rezerwowym i kogo w ogóle brakuje w extranecie a jest wpisany w sprawozdaniu papierowym.

Jeżeli jest poniżej 7 zawodników nie ma możliwości zatwierdzenia sprawozdania, wtedy wysyłamy scan sprawozdania papierowego do Pana Pawła Lewkowicza.

F.  Kontakt z przewodniczącym w momencie rażących zachowań na obiekcie 

Dokładne opisy wykluczeń oraz zdarzeń na meczach

Przypomnienie, aby w sytuacjach, gdy na meczu jest zamieszanie – (awantura, czerwone kartki, problem z zejściem do szatni) proszę o taką informację telefoniczną lub SMS. Taka sama prośba, aby sędziowie, którzy mają podobne zdarzenia na Śląsku- na zawodach klasy okręgowej, 4 ligi, śląskiej ligi juniorów- aby taką informację przekazali Przewodniczącemu ŚLZPN – Mirkowi Góreckiemu (Tel. jest dostępny na stronie KS Śląski ZPN).

Dodatkowo można również wysłać scan załącznika do przewodniczącego wydziału dyscypliny Pana Wacława Waliczka a także do Przewodniczącego Kolegium Sędziów Bielsko-Biała jak najszybciej po zakończonej kolejce. Wydział dyscypliny zbiera się w środę. Do tego czasu powinni  mieć informację o zaistniałych niepożądanych zdarzeniach.

2. Sprawy obsady:

– urlopowania w terminie . informacja na stronie w zakładce zasady – podokręg 7 dni

– poważne podejście do tematu (rezygnacja z meczu w ostatniej chwili)

– będą sędziować Ci co są dostępni 

– urlopowania na Śląsku (extranet obowiązkowo) Nie trzeba pisać maili.

3. Kadra 

– Piotrek, Sławek  będą odpowiedzialni za przeprowadzenie egzaminów wszystkich kadr.

Termin najbliższej 27.09. poniedziałek godz. 17.00 – Wapienica

4. Finanse  – odpowiedzialne osoby. Henryk Kiełbasa, Marek Stroński.

– terminy płatności (konsekwencje) 

– Płatności  np. miesiąc WRZESIEŃ  należy uregulować do  15.10.br. W przypadku, gdy termin wpłaty ze śląskiego przedłuży się składki w KSBB również będziemy regulować adekwatnie do wpłat za dany miesiąc. Np. do 20 lub do 25. 

Niezapłacenie będzie skutkowało wstrzymaniem w obsadzie w najbliższej kolejce.

5. Sprzęt sędziowski 

– umowa SZPN z macronem – będziemy w tym sprzęcie sędziować od sezonu 2022/2023 od klasy okręgowej, również jako asystent.

Cena zestawu ok 175 koszulka , spodenki, getry. Ok. 315 2 x koszulka, spodenki, getry, gwizdek Fox 40, kartki.

– koszulki tshirty – rozgrzewkowe lub wyjściowe z logo KSBB 50 pln – zamawiamy u Kacpra Zielińskiego lub Seweryna Gacka.

6. Wnioski z obserwacji 

– Jeżeli chcemy jeździć na zawody okr , 4 ligi jako asystenci przyłóżmy się na zawodach grup młodzieżowych . A klasie , B klasie.

– Obserwacje na gr. młodzieżowych możliwością szybkiej scieszki awansu.

Zaczynając sezon w juniorach możesz go zakończyć wyjazdem na egzamin klasy okręgwej.

7. ŚZPN 

– informacje z egzaminów AS 3/4 liga okr – powstała grupa asystentów 3 i 4 ligii.

Tylko Oni i Sędziowie głowni klasy okręgowej mogą obecnie jeździć na mecze tej klasy.

Uprawnienia na rundę. Kolejny Egzamin luty 2022 – wtedy każdy z Was również może pojechać na Śląsk i uzyskać uprawnienia.

– informacje odnośnie wieku, zmiana trendu :  stawianie na młodych – kadra 4 ligi do 25 lat.

W związku z tym w kadrach Okr, A i B klasie muszą być osoby poniżej 25 roku.

8. Przypominamy iż jest możliwość wejścia darmowego dla sędziów KS BB na mecze TS  Podbeskidzia. Przed każdym spotkaniem proszę się zgłosić do mnie najpóźniej do środy 18.00.

fot. PhotoArt Artur Grabski