Zbiórka na leczenie i rehabilitację Daniela Szpili

14.11.2021Kolegium Sędziów Bielsko-Biała przyłączą się do akcji promującej zbiórkę na leczenie i rehabilitację naszego kolegi i przyjaciela środowiska sędziowskiego Daniela Szpili.

Bardzo dobry sędzia piłkarski (do niedawna wieloletni sędzia asystent szczebla centralnego), świetny pedagog, zapalony sportowiec, miłośnik gór i pasjonat biegania.

Mądry szkoleniowiec, członek zarządu Kolegium Sędziów Opolskiego Związku Piłki Nożnej, o dużej wiedzy i zaangażowaniu.

Przede wszystkim kochający mąż i troskliwy ojciec dwóch synów – prawdziwa głowa szczęśliwej rodziny. Niestety, Daniela – który w swoich ponad 850 przesędziowanych meczach niejednokrotnie zmagał się z różnymi „przeciwnikami” boiskowymi – czeka teraz prawdziwa batalia o zdrowie i normalne życie.

Człowiekowi, który do niedawna stale był „w biegu”, ciągle aktywny, nie tylko na boisku, ale również na szlaku, czy w pracy zawodowej, życie odwróciło się o 180 stopni.

Kilka miesięcy temu u naszego Przyjaciela zdiagnozowano SLA tzw. stwardnienie zanikowe boczne. Bardzo rzadką i nieuleczalną chorobę. Niestety objawy choroby oraz jej nieodwracalność powodują, że Daniela i jego rodzinę czekają, nie tylko kosztowne leczenie, rehabilitacja czy zakup koniecznego sprzętu medycznego, ale również konieczność przystosowania mieszkania do potrzeb związanych z normalnym funkcjonowaniem.

Przyjaciele, koledzy, znajomi środowiska piłkarskiego z całej Polski prosimy dołóżcie swoją cegiełkę w powrót Daniela do normalności.

Jako Kolegium Sędziów Bielsko-Biała wsparliśmy Daniela kwotą 500 zł, zachęcamy wszystkich do indywidualnych wpłat za pośrednictwem portalu zrzutka.pl pod tym adresem: https://zrzutka.pl/p6rnh3

Za każde wsparcie i każdą wpłaconą kwotę w imieniu Daniela bardzo dziękujemy.